DRZWI, KTÓRE KOCHASZ LUB NIENAWIDZISZ - drzwdrewnianezewnetrzne.pl

przez Tomasz Świerczewski
2 lata ago
959 Odwiedzin

Od lat mam swoje problemy z drzwiami wejściowymi, w zależności od miejsca montażu pięknych drzwi zewnętrznych, piszę ten blog jako doradztwo, które może być pomocne w dokonywaniu wyboru drzwi.

Drewno, tworzywo sztuczne lub kompozyt, wszystkie mają swoje miejsce, i oczywiście przyjmując zlecenie wykonania drzwi, wolałbym drewno.

Powodem tego jest ciągłe usuwanie plastikowych i kompozytowych drzwi ze względu na ich uszkodzenie i jestem mocno przekonany, że nie otrzymują Państwo takiego okresu trwałości, do jakiego są Państwo przyzwyczajeni. Wynika to z faktu, że nie ma możliwości konserwacji drzwi z tworzyw sztucznych lub drzwi kompozytowych.
Jakkolwiek w tytule jest miłość lub nienawiść, w zależności od lokalizacji, zawsze wyjaśniam moim klientom, którzy szukają zakupu zaprojektowanych drzwi z okleiny dębowej, że jeśli są one zwrócone na południe i nie mają ganku nie są one dla nich.
Słońce może być bezlitosne i w mgnieniu oka zniszczyć wygląd drzwi. Bezpośrednie światło słoneczne może obkurczyć okleinę i spowodować pęknięcie powierzchni drzwi, a jeśli nie podejmiesz aktywnych działań, aby wykryć ten defekt i pozwolimy, aby się zsunął, drzwi zostaną zniszczone w mgnieniu oka. Problem, gdy fornir jest odklejony, polega na tym, że może to wywołać dwie rzeczy. Może to spowodować zmianę wilgotności, ponieważ drzwi nie są już uszczelnione, co może spowodować utratę ich kształtu lub wypaczenie. Po drugie, na elewacji, gdzie drzwi się rozdzieliły i nie zostały uszczelnione, defekt umożliwi przedostanie się wody / deszczu do rdzenia drzwi. W krótkim czasie zrujnuje to drzwi, spowoduje złuszczenie okleiny z rdzenia i będzie przebiegała po stronie czołowej drzwi.

Widok nie jest zbyt przyjemny i denerwuje mnie, kiedy tak się stanie.

Można tego uniknąć, jeśli uchwycimy problem na czas.
Moja osobista rada dla każdego, kto rozważa drzwi dębowe, które są zwrócone na południe, bez ochrony, bez baldachimu lub ganku, nie kupuj takich drzwi do swojego domu. Byłbyś rozczarowany, gdyby drzwi zepsuły się i sprawiały kiepski wygląd.
Konserwacja jest bardzo ważne, aby utrzymać drzwi w doskonałym stanie, jeśli chcesz aby drzwi wyglądały pięknie to zadaszenie i weranda są koniecznością. Nada to pożądany wygląd. Jeśli weźmiesz pod uwagę każdą kobietę z pięknymi włosami, to mogę się założyć, że jej włosy są regularnie poprawiane. Stare przysłowie, które mówi że dostajesz tylko to, co włożysz, jest prawdziwe, gdy dbasz o swoje osobiste drzwi zewnętrzne drewniane, daje to dobry wynik, jeśli jesteś dla n ich troskliwy.
Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że drzwi są zabezpieczone z każdej strony na górze i na dole (dół jest bardzo ważny) z obu stron z tyłu i z przodu. Jeśli chodzi o spód, widziałem drzwi pięknie wyglądające, wszystko zrobione, nawet przez zawodowców, ale przegapiony został spód drzwi i uważam, że jest to najbardziej wrażliwy obszar do uwzględnienia, wystarczy pomyśleć, że drzwi są zalewane przez wszelkiego rodzaju warunki pogodowe a deszcz w szczególności, gdzie płynie woda.
Taki jest charakter konstrukcji drzwi i dlatego nie będziemy zajmować się problemami z wadami wodnymi, jeśli nie ma zadaszenia lub ganku.

Myślę, że trzeba się zastanowić nad zakupem drzwi fornirowanych, jeżeli masz ganek, czy przynajmniej zadaszenie.

Jeśli nie, w przyszłości można będzie nabawić się bólu głowy. Mówię o tym tylko dlatego, że nie chcę, aby ktokolwiek z klientów wdawał zarobione ciężko pieniądze, szczególnie jeśli nie jest aktywny i nie konserwuje swoich drzwi. Jeśli nie będziesz konserwował, nie bądź zaskoczony, jeśli drzwi Cię zawiodą.
Jaka jest odpowiedź… Jeśli chcesz mieć drzwi drewniane zewnętrzne, to jedynym wyjściem jest drewno masywne na specjalne zamówienie. Nawet wtedy można mieć problemy, każde drzwi drewniane zewnętrznehttp://www.art-tom.pl/ będą się poruszać, dopóki nie minie co nazywam pór roku. Drzwi muszą osiąść i przyzwyczaić się do warunków pogodowych, kiedy już je dostaniemy to biedne stare drzwi muszą nauczyć się radzić sobie z nimi wszystkimi warunkami. Zimą będą się one rozszerzać, a latem kurczyć. Zimą musimy być ostrożni, jeżeli zredukujemy drzwi, które mogły się rozszerzyć, co jest naturalne, to należy to zrobić w odpowiedni sposób. Jeśli zbytnio się skurczą latem, to szczeliny będą nierówne, ale można to naprawić za pomocą zawiasów.
Podsumowując, należy się zastanowić nad decyzją o wyborze drzwi do domu. Zadaj sobie pytanie, czy zadbasz o swoje drzwi, mówię, że jest to bardzo prosta praca do wykonania, ale jeśli masz napięty grafik i nie może tego zrobić sam, czy masz kogoś, aby to za Ciebie zrobił? To są pytania, które należy sobie zadać.

Przy każdym zakupie często pyta się mnie, jak często należy konserwować drzwi.


Nie chcę udzielać kiepskich rad, jednak dobre wskazówki byłyby następujące. Jeśli drzwi stracą połysk lub jeśli fasada będzie chropowata i sucha. Jeśli dojdziesz do tego etapu, biedne drzwi krzyczą o uwagę. Radzę, abyście jak najszybciej je wypolerowali i zabejcowali, bo drzwi wyglądają tak, jakby były zniszczone.
Drzwi są pierwszym punktem kontaktowym, jeśli w rozważasz sprzedaż domu. Uwierz mi nic nie robi większego wrażenia niż dobrze wyglądające drzwi i każda para, która chce kupić swój piękny dom, będzie pod wrażeniem Twoich pięknych drzwi, które są doskonałym punktem wyjścia.

Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego poradnika i mam nadzieję, że był on pomocny.