Wskazówki dotyczące wymiany drzwi zewnętrznych. - drzwdrewnianezewnetrzne.pl

przez Tomasz Świerczewski
2 lata ago
782 Odwiedzin

Wymiana drzwi wejściowych to doskonały sposób na natychmiastowe wykonanie makijażu domu. Odpowiedni dobór drzwi może pomóc oszczędzić energię i obniżyć koszty ogrzewania, a także zwiększyć atrakcyjność budynku pod względem wyglądu i podnieść jego wartość. Jak możesz mieć pewność, że Twoje następne drzwi są bezpieczne, atrakcyjne i energooszczędne? Oto kilka wskazówek, jak dobrać drzwi zewnętrzne, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru:

Wybór właściwego materiału

Do niedawna większość drzwi zewnętrznych była drewniana. Dzisiaj masz o wiele szerszy wybór, w tym drzwi z tworzywa sztucznego i drzwi metalowe. Żaden materiał nie przetrwa wiecznie, ale niektóre są bardziej odporne na zużycie niż inne.
drzwi drewniane pękają i gniją po wielu latach oddziaływania czynników atmosferycznych. Można przedłużyć ich trwałość, zabezpieczając je przed wpływami atmosferycznymi i regularnie malując. Drzwi z tworzywa sztucznego mogą wytrzymać długi czas, ale po pewnym czasie odbarwiają się. Metalowe drzwi są bardzo wytrzymałe, jednak ich powłoka po kilku latach może odpryskać i złuszczyć się, a jeśli nie będą starannie konserwowane, może to prowadzić do problemów w przyszłości. Drzwi z włókna szklanego wymagają minimalnej konserwacji, ale są drogie.
Drzwi drewniane zapewniają naprawdę przyjemne uczucie ciepła, a naturalny wygląd dębu jest modny.

Drzwi te, jeśli będą zadbane, zapewnią 20-30 lat eksploatacji przy rozsądnym poziomie konserwacji.

Ustalić, jakie potrzeby powinny zostać zaspokojone.

W wielu przypadkach wymiana drzwi jest tak prosta, jak wymiana skrzydła drzwi wejściowych na nowe. Nie zawsze jest to jednak łatwe. Jeśli stara ościeżnica drzwi wykonana jest z drewna i zaczęła się gnić, może być konieczna wymiana całej ościeżnicy. Wybór drzwi i ościeżnic z drewna twardego lub dębowego wydłuża ich żywotność. Ponadto, jeśli nowe drzwi są cięższe od starych, mogą być potrzebne nowe zawiasy.
Wiele nowoczesnych drzwi oferowanych jest w wersji podwieszanej, co oznacza, że są one wyposażone w zawiasy i ościeżnicę, które są już zamontowane. Ułatwia to wyjęcie starej ramy i zastąpienie wszystkiego za jednym zamachem. Zakłada to oczywiście, że istniejący otwór drzwiowy jest idealnie dopasowany do nowych drzwi.

Kwestie bezpieczeństwa

Jeśli bezpieczeństwo jest dla Ciebie najważniejsze, powinieneś rozważyć drzwi z włókna szklanego lub drzwi stalowe. Drzwi z włókna szklanego są lekkie, ale niezwykle wytrzymałe, a jeśli są dobrze docieplone, mogą również pomóc obniżyć koszty energii. Nowoczesne drzwi z włókna szklanego mogą wyglądać tak, jakby miały tradycyjne wykończenie drewniane, a większość ludzi nie byłaby w stanie odróżnić ich bez dotykania drzwi.
Drzwi stalowe są mniej atrakcyjne niż drzwi z włókna szklanego, ale są też tańsze. Są one niezwykle mocne i bardzo trudno byłoby je przebić potencjalnemu intruzowi, zwłaszcza jeśli w ich połączeniu znajduje się dobry zamek. Jedyną wadą jest to, że trudno je naprawić, jeśli ulegną uszkodzeniu.
drzwi zewnętrzne z drewna twardego lub dębowego wyposażone w zamki wielopunktowe, zaprojektowane zgodnie z wytycznymi budowlanymi, mogą zapewnić jednakowy poziom bezpieczeństwa z drzwiami z włókna szklanego, jak i stalowymi, zachowując przy tym ten naturalny wygląd i zapewniając długotrwałą żywotność przy regularnej konserwacji.

Zagadnienia ochrony środowiska


Osoby mieszkające na terenie rezerwatu przyrody mogą mieć ograniczone możliwości zdobienia. Najlepszym wyborem dla kogoś, kto obawia się o wpływ swoich zakupów na środowisko są drzwi z litego drewna wykonane z drewna. Jeśli drzwi mają klasę energetyczną wynoszącą 1,8 lub mniej, wówczas jest to jeszcze lepszy wybór, ponieważ podczas używania produktu naturalnego można uzyskać dodatkową korzyść w postaci wysokiej wydajności termicznej.